Sycylia - muzea.

Awatar użytkownika
Tom_Cat
Administrator

Sycylia - muzea.

Postautor: Tom_Cat » piątek, 23 lut 2018, 14:10

Szukałem czegoś innego, a znalazłem coś innego. :lol: Ale to tak często bywa. ;)
wowa pisze:Dała szansę na to, że nie przegapi się czegoś ważnego, np. Tellaro - Villa Romana z mozaikami. A był pierwszy dzień świąt, ale że blisko to zajrzeliśmy. Pusto, ale brama na parking otwarta to wjechaliśmy. W muzeum nikogusieńko nie widać za szklanymi ścianami, ale drzwi otwarte... to wchodzimy. W kasie ni żywego ducha, to ruszamy na podbój. I wtedy, jak z podziemi, wyłania się bileterka; stop -> wydaje bilety, ale nie chce żadnych pieniędzy; na biletach jest cena "0 EUR" - czy to prezent na święta, czy to tak zawsze?

Przypomniał mi się powyższy fragment postu o tym darmowym wejściu do muzeum... Sprawdziłem, Wielkanoc 2017 roku, była drugą niedzielą miesiąca, może wtedy też obowiązują inne zasady zwiedzania... Ale skąd moje wątpliwości, już zmierzam do celu... W pierwszą niedzielę miesiąca włoskie muzea oferują dostęp za to wspomniane "0 EUR"...

Link z listą muzeów na Sycylii: SICILIA - DOMENICALMUSEO MUSEI GRATIS PER TUTTI, za darmo i dla wszystkich. ;)

I tak przypadkiem rzuciło mi się w oczy muzeum z ceramiką :mrgreen: : Museo regionale della Ceramica di Caltagirone

Wróć do „Co warto: Sycylia”