Szlak GR20

emila

Szlak GR20

Postautor: emila » sobota, 13 kwie 2013, 16:24

Czy ktoś z Was przeszedł ten słynny 200 km szlak górski na Korsyce?
Awatar użytkownika
Konrad
Administrator

Re: Szlak GR20

Postautor: Konrad » sobota, 13 kwie 2013, 20:37

Ja bym chętnie wyruszył tym legendarnym szlakiem, muszę tylko namówić Agatę i wygospodarować dodatkowy miesiąc. :mrgreen: Łatwo nie jest, nie wiem czy dobrze pamiętam, ale gdzieś chyba czytałem, że ponad 50% osób nie udaje się dojść do końca.
Na Sardynii też jest pewien słynny szlak - Selvaggio Blu przez całe Golfo di Orosei. To "tylko" 7 dni, ale pod względem technicznym ponoć jeszcze trudniejszy.
Awatar użytkownika
79mateusz

Postautor: 79mateusz » sobota, 20 kwie 2013, 13:41

Konrad pisze:Selvaggio Blu przez całe Golfo di Orosei. To "tylko" 7 dni

Dopisuję do listy :kawa: oczywiście nie w tym roku ale na pewno w tym życiu :mrgreen:

emila pisze:Czy ktoś z Was przeszedł ten słynny 200 km szlak górski na Korsyce?

Witaj Emilio, przeszedłem go całego siedząc przed komputerem w Google Earth :lol: W realu musielibyśmy popracować nad kondycją :D
Awatar użytkownika
Konrad
Administrator

Postautor: Konrad » sobota, 20 kwie 2013, 22:20

79mateusz pisze:
Konrad pisze:Selvaggio Blu przez całe Golfo di Orosei. To "tylko" 7 dni

Dopisuję do listy :kawa: oczywiście nie w tym roku ale na pewno w tym życiu :mrgreen:

Żeby być obiektywnym trzeba napisać też parę słów krytyki na temat Sardynii, a mianowicie chodzi o porównanie tych dwóch szlaków. Na Sardynii praktycznie nie istnieje infrastruktura turystyczna w górach, ze wszystkimi tego konsekwencjami, dlatego jeśli mieszkaniec Korsyki chodzący po górach przyjedzie na wyspę może być w lekkim szoku. Różnica między Selvaggio Blu a GR20 polega więc na tym, że w przypadku tego pierwszego trzeba liczyć się z 6 noclegami zupełnie na dziko, co paradoksalne jest zabronione, ale oczywiście nikt nie zwraca na to uwagi, zaopatrzeniem w wodę i jedzenie na cały okres, a także słabo oznaczonymi i przygotowanym szlakiem. Dlatego ja nie byłbym do końca pewien, że szlak GR20 jest większym wyzwaniem niż Selvaggio Blu. Z drugiej strony ten niemal zupełny brak infrastruktury w sardyńskich górach można traktować jako zaletę, 100% kontakt z dziewiczą przyrodą. Jednak brak kempingów dla chodzących po górach i jednocześnie zakaz biwakowania na dziko jest dla mnie kompletną głupotą. Takie rzeczy to tylko we Włoszech. :lol: To tak w temacie żeby nie było, że jestem całkiem zaślepiony Sardynią i nie widzę rzeczy negatywnych. :D
emila

Postautor: emila » niedziela, 21 kwie 2013, 14:48

Mi się marzy ten szlak, ale nie wiem co zrobić z dziećmi??:) Za studenckich czasów chodziło się troszku po górach i myślę, że oczywiście trzeba by podszkolić formę, ale raczej kondycyjnie niż technicznie. A ile przemyśleń po drodze.. no może na emeryturce skoczymy :D

A i jeszcze jedno... droga sama w sobie jest celem.. więc do dzieła...
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 kwie 2013, 23:37 przez Tom_Cat, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Scalenie postów.
alladin54

Postautor: alladin54 » sobota, 25 maja 2013, 00:44

Też chętnie bym poczytał coś na temat GR20, najlepiej relację kogoś kto przeszedł choć parę etapów tej trasy, w książce Pascala "Korsyka", wygląda to jak spacerek " wychodzimy rano, po południu dochodzimy do schroniska, namiot, obiad". 15 etapów, 200 km, 10 km różnicy poziomów, to wygląda poważnie, ale podobno chodzą tam zwykli ludzie, bez haków, lin, raków itp. Może da się to zrobić w dwa, dwa i pół tygodnia? Kondycja konieczna, bo tam chyba nie ma GOPR-u, a może jest? Tak czy siak to jest wyzwanie. Pozdrowienia z nizin.
Awatar użytkownika
Konrad
Administrator

Postautor: Konrad » poniedziałek, 27 maja 2013, 23:20

Podczas ostatniej wyprawy na Sardynię myślę, że zrobiliśmy porównując kilometrowo większą część GR20, więc za rok można spokojnie wyruszać. :D Trzeba tylko zorganizować ekipę. Kto się zapisuje? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Rondelek

Postautor: Rondelek » czwartek, 26 gru 2013, 00:05

Żeby trochę zaspokoić ciekawość co to za szlak, czego się można po nim spodziewać (a raczej jak może być czasem nieprzewidywalny ;) ), z jakich etapów się składa itp :D podsyłam poniżej linki do dwóch relacji do przeczytania w kolejności:

1) http://www.npm.pl/index.php?action=site&pid=275&id=161

2) http://www.npm.pl/index.php?action=site&pid=528&id=192

+ zdjęcia:

http://wgorach.art.pl/galerie/krzysztof ... akiemGR20/

Teraz pozostaje się tylko solidnie przygotować i podjąć wyzwanie :lol:

Wróć do „Korsyka”