Apulia 2017 z dzieckiem

amatus1

Re: Apulia 2017 z dzieckiem

Postautor: amatus1 » niedziela, 25 lut 2018, 07:24

Tom dzięki za odzew...
Apulia, hm nie ukrywam, że sugerowałem się tym, że to Adriatyk... ale to nie jest wiążące... najważniejsze by była pewna kwatera w kwestii Italii jesteśmy laikami chodź brat nam zaczyna podpowiadać Morze Tyrreńskie i Toskanię :). W cro mieliśmy bardzo ładne widoki (góry i morze) i w miarę spokój, bo nieduża mieścina. Na jedzenie i spacery jeździliśmy autem do Omis-10 km. Jesteśmy zmotoryzowani to podjechać zawsze gdzieś można. Plażę mieliśmy ok. 300 metrów (we Włoszech odpada zapewne taka odległość, bo ceny będą kosmiczne), ale było takie wzniesienie, że jeździliśmy autem i to nie najbliższa tylko oddaloną o ok. 1km. Mając samochód możemy spokojnie przemieszczać się wiec apartament może być dalej od wody... jeśli chodzi o zwiedzanie to stosowaliśmy proporcję 60% plaża-40% zwiedzanie, wszystko zależy od tego co jest w okolicy a jeździliśmy nawet po 250 km w jedną stronę.
Awatar użytkownika
Tom_Cat
Administrator

Postautor: Tom_Cat » niedziela, 25 lut 2018, 13:49

Jeśli przyjąć proporcję 60% plaża, 40% zwiedzanie, to ja bym optował za Apulią. :) Region ten oferuje jedne z ładniejszych plaż w Italii. Można wtedy wybrać np. jego południową część, mam tu na myśli prowincję Lecce. Jest tam sporo miasteczek np. Gallipoli, Otranto, Castro, Santa Mari di Leuca, Porto Cesareo... Wybierzecie sobie jakieś miasteczko i zamieszkacie w jego okolicy. Apulia ma swoje ciekawostki, o czym można poczytać w dziale: Lecce - "Florencja południa", Alberobello, Roca Vecchia. W innych tematach tego działu, też przewijają się ciekawostki (oczywiście nie wszystkie są tam opisane), które warto wpisać w plan wyprawy, takie jak Castel del Monte, Castellaneta, a jak jesteście zmotoryzowani i odległości Was nie przerażają, to np. Polignano a Mare.
amatus1

Postautor: amatus1 » niedziela, 25 lut 2018, 19:32

Tom a co powiesz o plażach w Toskanii? Okazało się, że brat ma tam znajomości i może uruchomić swoje "wtyczki" by znaleźć ciekawy nocleg w okolicy Pizy.
Awatar użytkownika
Tom_Cat
Administrator

Postautor: Tom_Cat » niedziela, 25 lut 2018, 20:48

Ja podtrzymuję swoje zdanie z wcześniejszego posta, że Apulia ma jedne z ładniejszych plaż, w Toskanii to trochę "słabiej" w tym temacie, oczywiście jest to moja opinia. ;) Ktoś może podzielić moje zdanie, a ktoś inny może oponować. Jeśli macie możliwość na ciekawszy nocleg w innym regionie to można z niego skorzystać. I wtedy zrobić inny podział pomiędzy plażowanie, a zwiedzanie. :mysli03:

Wróć do „Apulia”